Scéna z filmu Skutok sa stal
Scéna z filmu Skutok sa stal
Scéna z filmu Skutok sa stal
Scéna z filmu Skutok sa stal
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Skutok sa stal

Režie
Rok 
2019
Země
  • Slovensko
  • Česká republika
Délka
82min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Pokud nemáte vyjasněnou minulost, může vás dostihnout v budoucnosti. Brutální mafiánské praktiky na slovenské politické scéně 90. let otevřely dveře událostem nedávným.

Dodnes nevysvětlená vražda bývalého policisty Róberta Remiáše v roce 1996, na které se podle všeho podílela slovenská tajná služba s posvěcením nejvyšších míst, zůstává velkou skvrnou na mladé slovenské demokracii. O rok dříve zrežírovala státní moc únos syna slovenského prezidenta, s nímž byl tehdejší premiér Vladimír Mečiar ve sporu. A Remiáš, který figuroval jako jediná spojka se svědkem únosu, se stal nepohodlným. Sugestivní dokument střídá žánry a způsoby filmového vyprávění, s jejichž pomocí autorka navozuje dramatický efekt i dobovou autenticitu 90. let. A v jistou chvíli se minulost šokujícím způsobem propojuje se současností.

Naše doporučení:

Celovečerní debut slovenské dokumentaristky Barbory Berezňákové formálně nápaditým způsobem rekonstruuje atentát na policistu a podnikatele Róberta Remiáše. Režisérka nachází znepokojující souvislosti mezi kauzami z období mečiarismu a tři roky starou vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové a nepřímo publikum vybízí k zamyšlení nad kondicí demokracie ve střední Evropě.

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít