Scéna z filmu Palác
Scéna z filmu Palác
Scéna z filmu Palác
Scéna z filmu Palác
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Palác

Režie
Rok 
2012
Země
  • Polsko
Délka
83min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

Varšavský Palác kultury a vědy byl dlouho opovrhovaným Stalinovým darem a těsně po změně státního zřízení se v Polsku objevily hlasy volající po jeho stržení. Palác však stále stojí a daří se mu dobře – kromě stovek kanceláří slouží budova jako divadlo, koncertní sál, kino, bazén nebo jednací síň městské rady. Režisér Wolski se tentokrát s kamerou vydává zkoumat budovu, která svými zákoutími a lidmi v ní funguje jako odraz polské historie a každodennosti.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít