Scéna z filmu Following Flaubert
Scéna z filmu Following Flaubert
Scéna z filmu Following Flaubert
Scéna z filmu Following Flaubert
Scéna z filmu Following Flaubert
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Following Flaubert

Režie
Rok 
2010
Země
  • Německo
Délka
75min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

The film Following Flaubert (Suivre Flaubert) combines places and landscapes of the Mediterranean island of Corsica with travel diary entries by Gustav Flaubert which he noted down during a round trip in 1840. The film reconstructs the course of Flaubert's historical journey and adds to it impressions and encounters of a journey through Corsica in the present.
The interweaving of Flaubert's language, historical travel photographs of the 19th century, camera obscura photographs and film elements creates the possibility of a convergence - with the historical and contemporary appearance of Corsica, its culture and the everyday life of its inhabitants.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít