Scéna z filmu South
Scéna z filmu South
Scéna z filmu South

South

Režie
Rok 
1999
Země
  • Belgie
  • Francie
Délka
71min 
Zvukové stopy 

V texaském Jasperu byl na konci 90. let brutálně zavražděn James Byrd ml. Pachateli byli tři bělošští supremacisté a vražda byla rasově motivovaným útokem. Sugestivní dokument Chantal Akerman zkoumá reakce obyvatel Jasperu na tento ohavný zločin, od emotivního smutečního obřadu v černošském kostele, přes hovory s Jamesovou rodinou a přáteli, až po rozhovor s místním strážcem zákona, který klade důraz na to, že míra rasismu ve městě není takovým problémem, alespoň ne ve srovnání s problémy ekonomickými…

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít