The Best of UTB pro Česká centra (FILMY PRO DOSPĚLÉ)

Rok 
2020
Země
 • Česká republika
Délka
75min 

Tento výběr bude dostupný pouze od 4. září do 13. září 2020, zdarma po registraci.

Pásmo animovaných filmů studentů animované tvorby Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně pro Česká Centra.

Egon Bondy o filozofii a vůbec
Veronika Zacharová, 2017
Krátká, hravá a příjemně stylizovaná „studie“ je autorskou interpretací myšlenek Egona Bondyho – známého českého básníka, spisovatele a především filozofa.

Duchařina
Alžběta Göbelová, 2017
Animovaný dokument, který zachycuje pátrání jednoho zesnulého amatérského filmaře po příčině jeho smrti.

Veselka
Zuzana Čupová, 2017
Živoucí snímek stojící na strhujícím rytmu, a to jak zvukovém, tak vizuálním. Autorce se ve víru pulsujících obrazů podařilo zachytit tradiční českou vesnickou svatbu s jejími folklorními zvyky a prvky.

Tak daleko, tak blízko
Mikkel Odehnalů, 2016
Daleko na severu se blíží první sněhová bouře. Ve vodním odrazu se objeví bílý vlk. Zdá se, že jeho osamělá cesta přes severní pustinu nemůže mít dobrý konec. Osud mu však postaví do cesty něco, za co stojí za to bojovat.

Domov
Alena Baranava, 2016
Člověk v hospodě vypraví svým známým zážitky z cestování, všechno co tam potkal. Exotické země, nové vůně a chutě, lidi s jinou barvou pleti, náboženství, lásku, kamarádství a možná i štěstí. Ale co potom znamená být doma?

Jedlíci brambor
Martin Kukal, 2014
A homage to Vincent Willem van Gogh, the artist who walked the land of Brabant.

Feedback
Filip Javora, Ondřej Javora, 2016
Ed je zcela normální člověk, žijící na obyčejném předměstí se svou obyčejnou rodinou s nezajímavým zaměstnáním v oblasti letištní bezpečnosti. Tento film ukazuje s velkou hybností a nadsázkou, že na lidech jako Ed záleží a jak přesně může jeho neznalost a nezodpovědnost způsobit značnou škodu světu.

O šunce
Eliška Chytková, 2012
O šunce“ je o všednostech, šedi a stereotypech běžného života. Je ale také o dětské a čisté hře na boha, o fantazii, která byla dlouho držena v řetězech a pak v plné síle vypuštěna na svobodu.

Krkavčí matka
Noemi Valentíny, 2015
Krkavčí matka je animovaná balada inspirovaná příběhy o dobách, kdy byly osudy mužů svázány s osudy ostatních bytostí. Muž a žena nesou břemeno v podobě jejich syna - dítěte s havraním zobákem a drápy.

Čtyři děti v prázdném domě
Adéla Kovářová, 2014
Hororový příběh o dětech, které zůstaly samy doma. Jejich hra možná přivedla něco zvenčí. Možná to jsou jen stíny, možná se za nimi něco schovává.

Odměna
Martin Kukal, 2013
Jeden den Bjarghuse a jeho psa. Cesta sem a tam z boudy na vysokou skálu. Souboj živlů, mysli a času.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

 • Originální název
  Pásmo animovaných filmů pro dospělé UTB
 • Délka
  75 min (46-90 min.)
 • Rok
  2020
 • Země
  • Česká republika
 • Barva
  • Barevný
 • Produkce

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít