The Best of UTB pro Česká centra (FILMY PRO DĚTI)

Rok 
2020
Země
 • Česká republika
Délka
47min 

Tento výběr bude dostupný pouze od 4. září do 13. září 2020, zdarma po registraci.

Pásmo animovaných filmů studentů animované tvorby Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně pro Česká Centra.

The Aping
Filip Javora, 2014
Neobvyklá návštěva v ZOO…

Jaro
Kateřina Čupová, 2014
Lyrická pohádka o konci zimy a počátku jara.

Ty se máš!
Zuzana Brachaczková, 2013
Krátký animovaný film o slepici, která si myslela, že má těžký život. Příběh o povinnostech, touze po odpočinku, naivní závisti a absurditě.

Kde rostou motýli
Vladimíra Macurová, 2012
Malá čerstvě narozená bytost přichází do světa fantazie, ve kterém potkává další bytosti a hledá mezi nimi přátelství. Poetický příběh o hledání spřízněné duše.

Dinosauři
Dao Thi Thuy Linh, 2012
Film vypráví o dinosaurech, lidech a obecně o životě.

Jak zachránit princeznu
Göbelová, 2013
V pohádkách je známo, že každý princ si svoji princeznu musí zasloužit. Musí ji zachránit z věže nebo bojovat s drakem. Film „Jak zachránit princeznu“ vypráví příběh o jednom mladém princi, který má takový sen. I když je jeho cesta k nevěstě mnohem komplikovanější, než očekával, on se nevzdává.

Atlas draků
Veronika Kuncová, 2016
Příběh o vztahu dcery ke svému otci, zatímco vzpomíná na papírového draka. Tento drak je poměřován s mytologickými a fantazijními draky. Ukazuje se však, že ten její drak je tím nejlepším druhem draka, protože byl vyroben jejím otcem.

Erwin
Petr Jindra, 2015
V malém domku žije paní se svou kočkou Erwin, která miluje krabice. Jednoho dne si paní pořídí novou mikrovlnku. Když kočka spatří mikrovlnku a novou moderní krabici, nic ji nezastaví. Paní dělá vše, co může, aby změnila názor kočky. Nakonec se vyplatí lest.

Co medvědi rádi
Veronika Zacharová, 2015
Věděli jste, že medvěd grizzly není takový samotář, jak o něm lidé tvrdí? Tento a další čtyři zajímavá fakta ze světa medvědů najdete v krátkém animovaném filmu „Co medvědi rádi“.

Třešňový strom
Eva Dvořáková, 2017
Animovaný film „Třešňový strom“ ukazuje tvorbu nástěnného obrazu, který se sám formuje a žije svým vlastním životem. Film je o vztahu mezi postavami z obrazu, ale samotný obraz je křehký a může být ovlivněn skutečným světem. Film je založen na nadsázce, překvapení a improvizaci.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

 • Originální název
  Pásmo animovaných filmů pro děti (Univerzita Tomáše Bati)
 • Délka
  47 min (46-90 min.)
 • Rok
  2020
 • Země
  • Česká republika
 • Barva
  • Barevný
 • Produkce

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít