Forenzničení

Režie
Rok 
2020
Země
  • Francie
  • Německo
Délka
40min 
Zvukové stopy 
Titulky 

OPUS BONUM // Videoesej, dílo stojící na pomezí filmu a odborného textu, se zakládá na autorčině reflexi filmu Watching the Detectives (2017) Chrise Kennedyho, jenž zobrazuje úpěnlivou práci amatérských detektivů sociální sítě Reddit snažících se odhalit původce teroristického útoku na maraton v americkém Bostonu v roce 2013. Snímek je kaleidoskopem zdánlivě nesouvislých asociací, filozofických úvah i humorných komentářů, jenž nenápadně kritizuje současnou posedlost hledáním viníků tragédií za každou cenu a pomocí formálního experimentování poukazuje na neurotickou potřebu dnešní společnosti dohlížet a trestat.

„Příběhy, které vycházejí z důkladných rešerší, se až příliš často zaměřují na konečný výsledek či poznatky; tak se to přece dělá! Ohledávání tématu ale ve skutečnosti znamená vydat se na cesty – na intelektuální toulky, chcete-li – a v mnoha případech je takové putování daleko zajímavější a podnětnější než vlastní výsledek.“ Ch. Galibert-Laîné

Ve spolupráci s

  • JIDFF

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít