Fany a pes

Režie
Rok 
2019
Země
  • Německo 
  • Belgie 
  • Česká republika 
  • Lucembursko 
Délka
86min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Lipsko 1989. Dvanáctiletá Fany se s láskou stará o Sputnika, psa její nejlepší kamarádky Sophie, která odjela s maminkou na letní prázdniny do Maďarska. Na začátku školního roku se však Sophie do třídy nevrátila… jako mnoho jiných uprchla s maminkou na Západ. Fany se odvážně vydává kamarádku hledat, chce jí vrátit psa Sputnika. Stane se tak svědkem pohnutých událostí, které změní budoucnost celé země.

Příběh Fany líčí, ve shodě se skutečností, se smyslem pro detail a citem pro tehdejší atmosféru, průběh pokojné revoluce na podzim roku 1989 z pohledu dítěte. Napínavý a zároveň laskavý animovaný film o síle přátelství a odvaze změnit historii se hluboce dotkne nejen mladých diváků.

Naše doporučení

Německý koprodukční snímek líčí pád komunismu atypickou formou animovaného příběhu, a s tématem tak srozumitelně seznamuje také mladší publikum. Hrdinkou nepatetického vyprávění je dvanáctiletá školačka Fany. Letní prázdniny roku 1989 se chýlí ke konci a dívka chce své kamarádce vrátit jejího psa Sputnika. V ulicích se ale objevují první demonstrující davy. Starší diváci ocení do detailů propracovanou animaci, která s až dokumentaristickou věrností oživuje šedivou realitu pozdního socialismu.


Nabízíme možnost sjednání online projekce pro školky za cenu 49 Kč za žáka / žákyni. Školní projekci lze sjednat skrze Pilot Film, kontakt: Johana Hořejší
Další informace k filmu a doplňkové edukační materiály najdete na stránce Fany a pes.

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít