Chybějící hvězda

Režie
Rok
2020
Země
  • Francie
  • Česká republika
Délka
18min
Zvukové stopy
Titulky

STALIN umírá, ale během těchto čtyř dnů agonie věří, že je stále na vrcholu moci. Nutno říct, že sovětský LIMBUS “Chybějící hvězdy”, kde pobývá, je plný stínů a duchů. V tomto nepravděpodobném místě potkáváme dva vězně z gulagu, LENINA a další významné osobnosti 20. století. Jelikož se blíží Stalinova smrt, bylo by na čase zahájit proces. Ale jak zaútočit na postavu tatíčka lidu, když zrovna nabírá síly? Od komunismu k tržní ekonomice, polemika stoupá mezi odpůrci a stoupenci Stalina. Každý hájí svůj pohled na svět a Stalin se cítí trochu osamělý ve svém hrobě.

Film není k dispozici :-(

Omlouváme se, ale tento film není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.