Scéna z filmu Noctuelle
Scéna z filmu Noctuelle
Scéna z filmu Noctuelle
Scéna z filmu Noctuelle
Scéna z filmu Noctuelle
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Noctuelle

Režie
Rok 
2019
Země
  • Česká republika
Délka
10min 

Hlavní postava, Noctuelle, je výrobce motýlů, kteří jsou nositeli snu. Tito motýli poté letí tmou k lidem, aby jim daný sen předali. V Noctuellově světě však existuje také netopýr. Tento netopýr je protikladem Noctuella. Tak jako Noctuelle vyrábí sny kladné a je chorobně posedlý vytvářením dobra, je netopýr jeho pravým opakem. Chytá Noctuellovy sny, tedy motýly, a transformuje je na špatné sny (noční můry). Ve chvíli, kdy to Noctuelle zjistí, rozhodne s netopýrem utkat v souboji, který spolu svedou, sice Noctuelle nad netopýrem zvítězí, ten ho ale ve smrtelné agonii kousne. Noctuelle se dostává do své vlastní noční můry, ve které zjišťuje, že jeho boj není striktně bojem za jednoznačné dobro, protože ve světě musí vedle dobra existovat i zlo.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít