Scéna z filmu KDO JINÉMU JÁMU Rudolf Slánský
Scéna z filmu KDO JINÉMU JÁMU Rudolf Slánský

KDO JINÉMU JÁMU Rudolf Slánský

Režie
Rok 
2020
Země
  • Česká republika
Délka
87min 
Zvukové stopy 

Tento film bude dostupný od 22.2.2021 do 14.3.2021 zdarma po registraci.

Celovečerní dokumentární film líčí osud komunistického funkcionáře Rudolfa Slánského v souvislosti s jeho odsouzením k trestu smrti ve vykonstruovaném procesu v listopadu 1952. Využívá dosud nezveřejněné záznamy, které se našly 15. března 2018 v objektu zkrachovalého Výzkumného ústavu kovů a Inovačního technologického centra v Panenských Břežanech, a vypráví příběh vykonstruovaného politického procesu z listopadu 1952, příběh jeho obětí i strůjců. Na konci procesu bylo jedenáct popravených bývalých vysokých funkcionářů KSČ, straně oddaných komunistů, kteří před soudem na předem známé otázky žalobců a soudců mechanicky „recitovali“ naučená doznání a obvinění „spolupachatelů“, bývalých přátel a spolupracovníků.

Film ukazuje, jak vyšetřování, obžaloba i režie politického procesu probíhaly pod dohledem sovětských poradců se schválením politbyra ÚV KSČ a za podpory petic „pracujících“ organizovaných stranou v celé republice.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít