Dálnice svobody

Režie
Rok 
2021
Země
  • Portugalsko
Délka
18min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Film bude dostupný ke zhlédnutí zdarma pouze 20. dubna 2021.

Praha 8. prosince 1989 - do hlavního města Československa přijíždí první zahraniční delegace na podporu mírového boje za svobodu a demokracii, který probíhá poslední tři týdny v ulicích po celé zemi. Tato skupina pochází z Portugalska, země, která o 15 let dříve také mírumilovně bojovala proti totalitě. V krátkém dokumentu několik z těchto Portugalců vzpomíná, jak vnímali jeden z nejpozoruhodnějších okamžiků v historii Evropy, přičemž dva z nich se znovu vracejí na místa, kde před 30 lety prožili sametovou revoluci.


Praga, 8 de Dezembro de 1989 - a primeira delegação estrangeira chega na capital da Checoslováquia, para apoiar a luta pacífica pela Liberdade e Democracia que se trava desde 17 de Novembro nas ruas de todo o país. Esse grupo provém de Portugal, um país que 15 anos antes havia também lutado pacificamente contra o totalitarismo. Neste curto documentário alguns desses Jovens Portugueses recordam como viveram um dos momentos mais marcantes da história da Europa, dois deles revisitando os mesmos lugares onde viveram a Revolução de Veludo 30 anos antes.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít