Amber navždy

Režie
Rok 
2020
Země
  • Švédsko
Délka
77min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Amber je sedmnáct a jsou nebinární. Spolu s nejlepším kamarádem Sebastianem žijí bezstarostný život plný snů a parties, aniž by se zamýšleli, co bude zítra? Zdá se, že je jim liberální a moderní svět nakloněn, a že neexistuje nic, co by jejich utopii narušilo. Idylický svět ale nabourá realita, láska, zábrany a nedorozumění. Amber nad sebou začnou pochybovat a ztrácet kontrolu, až nakonec zůstávají v kritické chvíli úplně sami. Časosběrný dokument mapuje tři roky hledání vlastního hlasu a identity v současných podmínkách moderní společnosti.
Portrét je dílem dvou mladých režisérek, Liy Heintala a Hannah Reinikainen, které mají zkušenosti především z oblasti krátkých LGBT filmů o životech mladých queer lidí. Řeší nejen otázky genderu, ale i téma přátelství, lásky, identity a životního stylu nové generace.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít