Jak se dělá vakcína

Režie
Rok 
2021
Země
  • Velká Británie
Délka
90min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Film má omezený počet přehrání 200.

Když vypukla globální pandemie viru covid-19, všechny naděje se obrátily k objevu efektivní vakcíny. Film sleduje fáze jejího vývoje, klinických testů a následně i masové výroby a distribuce do celého světa.

Vývoj očkovací látky začal přečtením a zveřejněním genetické sekvence viru již v lednu 2020. Dokument navštěvuje vědecká pracoviště a představuje pokusy s různými přístupy: použití deaktivovaného viru, proteinové báze, vektorové metody či inovativní mRNA vakcíny. Ukazuje, jak vědci zužitkovali know-how z dvousetleté očkovací praxe, aby co nejrychleji vyvinuli účinnou a zároveň spolehlivou vakcínu. Pracovali přitom pod enormním tlakem na úspěch a v časové tísni.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít