Scéna z filmu Mi abuela
Scéna z filmu Mi abuela
Scéna z filmu Mi abuela
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Mi abuela

Režie
Rok 
2019
Země
  • Česká republika
Délka
5min 

Krátký film "Mi abuela" Karolíny Šrámkové je osobní poctou autorčině babičce, architektce Aleně Šrámkové (1929 - 2022), která bývá označována za první dámu české architektury. Alena Šrámková působila jako profesorka na Fakultě architektury ČVUT a navrhla také její novou budovu. Snímek z roku 2019 pozoruje architektku právě v této univerzitní budově, která je nedílnou součástí dejvického kampusu.

Film vznikl v rámci My Street Films workshopu pod vedením Iva Bystřičana, Violy Ježkové a Šimona Špidly.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít