Scéna z filmu IKONY - Viera Mecková
Scéna z filmu IKONY - Viera Mecková

IKONY - Viera Mecková

Režie
Rok 
2020
Země
  • Slovensko
Délka
26min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Dokumentární cyklus o generaci architektů a architektek, kteří stojí za nejpozoruhodnějšími slovenskými stavbami druhé poloviny 20. století.

Viera Mecková /1933/ je nejvýraznější ženskou osobností slovenské architektury 20. století. Pracovala ve Stavoprojektu Žilina, od roku 1990 je samostatnou autorizovanou architektkou. Navrhovala především kulturní a společenské stavby, navrhovala interiéry a vytvářela šperky. V šedesátých letech spolupracovala s Alexem Mlynarčíkem a Ľudovítem Kupkovičem v tvůrčí skupině VAL.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít