Scéna z filmu S atomem na věčnost
Scéna z filmu S atomem na věčnost
Scéna z filmu S atomem na věčnost
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

S atomem na věčnost

Režie
Rok 
2020
Země
  • Německo
Délka
94min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

Atomovou energii lidé dříve považovali za jedinou budoucnost energetiky. Než přišla Fukušima. Jedna nehoda, která změnila smýšlení velkých světových hráčů na poli výroby energie. Zatímco mnohé jiné velmoci stále vidí atom jako nutný, v Německu se rozhodli od něj odvrátit. Jak takové rozhodnutí uvádějí do praxe? Dokumentární případová studie zachycuje složitost procesu odstavení takového kolosu, jakým atomová elektrárna je. Pohled do jejího nitra postupně střídá důležitý kontext – experti se shodují na neshodě v přístupu k energetice, obyvatelé malé vesničky si stýskají, že ztrácejí svoji dominantu. Otázka je jasná – je větší riziko nehody, nebo saturace naší energetické potřeby?


Za poskytnutí českým titulků děkujeme Mezinárodnímu festivalu populárně-vědeckých filmů AFO.

Ve spolupráci s

  • AFO

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít