Scéna z filmu Sovětský člověk
Scéna z filmu Sovětský člověk
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Sovětský člověk

Režie
Rok 
2020
Země
  • Lotyšsko
Délka
71min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

V lednu 1991, v posledních dnech SSSR, Ústřední televize v Moskvě shromáždila mladé lidi z patnácti sovětských republik, aby se jich zeptala, jak vidí svou budoucnost ve “spolehlivé záruce přátelství národů”, jak to nazývala sovětská hymna. Někteří ze zpovídaných měli dost odvahy, aby otevřeně volali po rozpadu “příšerné SSSR” a chtěli nechat totalitu za sebou. Po více než 25 letech ti samí lidé, nyní již dospělí, slyší Vladimira Putina nazývat rozpad SSSR “největší geopolitickou tragédií 20. století” a vidí tak navracející se znaky a rétoriku totalitní éry, a také některé z ošklivých rysů druhu Homo Sovieticus v mysli a postojích lidí. S pomocí protagonistů – figurantů onoho historického pořadu, režisér filmu Ivo Briedis mapuje symptomy totalitní mysli vně i uvnitř nás.

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít