Scéna z filmu Emília
Scéna z filmu Emília
Scéna z filmu Emília
Scéna z filmu Emília
Scéna z filmu Emília
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Emília

Režie
Rok 
2023
Země
  • Slovensko
Délka
97min 
Jazyky ve filmu 

Emília Vášáryová. Její tvář známe z obálek novin, časopisů a filmových plakátů, a přesto o ní víme tak málo. Více než šedesát let spoluvytvářela podobu moderního česko-slovenského divadla, filmu a televize, ale zdroje jejího tvůrčího úsilí zná jen pár jejích nebližších spolupracovníků.

Film provádí diváky cestou napříč časem a umožňuje jim pochopit souvislosti hereččina života a uměleckého snažení. Prostřednictvím výpovědí přátel, kolegů, spolupracovníků, filmových a divadelních kritiků před námi autoři skládají pestrou mozaiku názorů, z nichž se postupně vytváří obraz výjimečné osobnosti. Dokument obsahuje cenné archivní záběry zachycující historické zlomy, připomínající hvězdné okamžiky slovenského divadla a filmu, ale i intimní momenty z hereččina života. Emília Vášáryová pustila filmaře do svého soukromí, odhalila svůj způsob uvažování o herectví, podělila se o vzpomínky na blízké lidi, kolegy a přátele. Díky její otevřenosti se dokument stává zprávou o úsilí celé generace slovenských umělců, kteří formovali naše povědomí na přelomu tisíciletí.

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít