Kristova léta, dámy

Režie
Rok 
2004
Země
  • Česká republika
Délka
58min 
Zvukové stopy 

Pětice bývalých spolužaček z gymnázia maturovala ještě v době reálného socialismu. Když jim bylo dvacet, změnil se režim, následujících patnáct let se pokusil shrnout čas filmu.

Režisérčin pokoj umožnil na minimálním prostoru rozehrát příběhy čtyř protagonistek (autorka zůstává v pozadí), treré, spolu vytvářejí obraz osudu částí generace mladých žen, jež využily příležitostí politické změny k vlastní seberealizaci.

Bezprostřední dokumentace momentálních reakcí běhěm setkání je prokládána portréty kamarádek, které v režisérkou komentované zkratce shrnují průběžně natáčený materiál. Hlavním motivem filmu zůstává láska a její varianty.

 

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít