Zhlédnout trailer

O Soně a její rodině

Režie
Rok
2006
Země
  • Slovensko
Délka
35min
Zvukové stopy
Titulky

Mladá režisérka Daniela Rusnoková si zvolila uprostřed romské osady Rudňany jednu z rodin, kterou sledovala v průběhu let 2004 - 2006.

Ta se jí stala propustkou do centra komunity. Středobodem výpovědi o životním stylu zdejších Romů je matka patnácti dětí Soňa, silná, milující žena, dobrá matka i manželka. Film sleduje její každodenní starosti o obživu a boj s nevhodnými vnějšími podmínkami, který je stále těžší. Snímek je složen ze dvou rovin. Vnější pohled na lidskou pouť a komentovaný záznam všedního dne je prokládán intimními zpověďmi Soni, jejími nejtajnějšími obavami, starostmi, ale i drobnými radostmi. Film je poutavým obrazem ženy s nelehkým osudem. Ukazuje možnost, jak se citlivě přiblížit k cizímu člověku, popisuje ale také současnou situaci Romů na Slovensku.

Kolekce

Detaily

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance