Nicotná Evropa

Režie
Rok
2007
Země
  • Rakousko
Délka
60min
Zvukové stopy
Titulky

Pět nejkrásnějších měst světa!

 

Pět měst během pěti nocí. Tma vytváří intimitu. Světlo koncentruje obraz.

 

Cesta od jednoho města k druhému nás vede napříč Evropou: ze Soluně na jihovýchodu přes Nový Sad, Linec, Essen až do Liverpoolu na severozápadě.

 

Film je dokumentem projektu Botschaft Europa (Zpráva o Evropě). Dvoučlenné skupiny se vydávají na noční průzkum do pěti evropských měst. Nechavají se zavést na místa, která jim s lampou v ruce ukazují tamní obyvatelé. Zatímco cizinci poznávají neznámá místa, tamější lidé znovu objevují důvěrně známé prostory.

Detaily

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.