Nicotná Evropa

Režie
Rok 
2007
Země
  • Rakousko
Délka
60min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Pět nejkrásnějších měst světa!

 

Pět měst během pěti nocí. Tma vytváří intimitu. Světlo koncentruje obraz.

 

Cesta od jednoho města k druhému nás vede napříč Evropou: ze Soluně na jihovýchodu přes Nový Sad, Linec, Essen až do Liverpoolu na severozápadě.

 

Film je dokumentem projektu Botschaft Europa (Zpráva o Evropě). Dvoučlenné skupiny se vydávají na noční průzkum do pěti evropských měst. Nechavají se zavést na místa, která jim s lampou v ruce ukazují tamní obyvatelé. Zatímco cizinci poznávají neznámá místa, tamější lidé znovu objevují důvěrně známé prostory.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít