Společně to zvládneme. Prodloužili jsme 40% slevu na roční předplatné do 31. května.

(Ne)cenzurované rozhovory

Režie
Rok
2005
Země
  • Česká republika
Délka
26min
Zvukové stopy
Titulky

Autorka filmu v konfrontaci se svou matkou Olgou Sommerovou v generačních rozhovorech o životě. Přátelský souboj dvou generací, dvou žen, matky a dcery. Matka - známá režisérka Olga Sommerová, dcera - začínající režisérka. Rozhovory intimní, bezprostřední, láskyplné, rozhovory vzrušené, dramatické, konfrontační. Tématem rozhovorů je tápání a hledání sebe sama, touha po lásce a uznání, mezilidské vztahy, postavení mužů a žen ve společnosti, profesní dohady o uchopení dokumentárního filmu. Ale také o nenaplněných touhách, stárnutí a strachu. Dvě Olgy, dvě režisérky, dva pohledy na svět. Úvodní záběry, první společné fotografie. (Ne)cenzurovaný rozhovor začíná: „Já jsem tě tak chtěla. Já jsem si tě tak vydupala. Vymodlila. A co vymodlila. Vůbec ne vymodlila. Já jsem si tě vydupala." "Tak to bylo z lásky, ne?"

Film není k dispozici :-(

Omlouváme se, ale film není v tuto chvíli k dispozici.

Detaily

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.