Scéna z filmu Megacities
Scéna z filmu Megacities
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Megacities

Režie
Rok 
1998
Země
  • Rakousko
Délka
90min 
Titulky 

Bombaj, Mexiko, Moskva, New York: fascinující a zároveň odporné obludy. S tímto protikladem se obyvatelé megaměst potýkají den co den. Ve dvanácti kapitolách vypráví film příběhy Shankara, muže s bioskopem, Modesta, prodavače kuřecích pařátů, Babu Khana, prosívače barev, Nestora, sběrače odpadků, Olega, Borji, Kolji a Míši, dětí z ulice, Cassandry, herečky, Larisy, jeřábnice a Tonyho, prostituta. Jsou to lidé, kteří vedou svůj každodenní boj s nápaditostí, důvtipem a důstojností. Všechny je spojuje jedna iluze: sen o lepším životě.


Verze s německými, francouzskými a španělskými titulky je dostupná pouze ve formátu DVD ke stažení.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít