Scéna z filmu The Monastery: Mr. Vig and the Nun
Scéna z filmu The Monastery: Mr. Vig and the Nun
Scéna z filmu The Monastery: Mr. Vig and the Nun
Scéna z filmu The Monastery: Mr. Vig and the Nun
Scéna z filmu The Monastery: Mr. Vig and the Nun
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

The Monastery: Mr. Vig and the Nun

Režie
Rok 
2006
Země
  • Dánsko
Délka
84min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

Snímek vypráví příběh pana Viga, vzdělaného dvaaosmdesátiletého starého mládence, a Sestry Amvrosije, ruské jeptišky, která se náhodou či řízením osudu objeví v jeho životě. Pan Jorgen Laursen Vig vlastní zchátralý zámek na dánském venkově. Celý život snil o tom, že v zámku zřídí ruský ortodoxní klášter. Po návštěvě Ruska a vyjednávání s ruským patriarchátem se do Dánska vypraví delegace jeptišek v čele se Sestrou Amvrosijí, aby posoudily, zda je zámek pana Viga pro zřízení kláštera vhodný. Jeptiškám se zámek líbí, vyžadují však rozsáhlé úpravy. Jeptišky se vrátí do Ruska a pan Vig se pustí sám do oprav. Příští léto se jeptišky se Sestrou Amvrosijí vrátí a zdá se, že se sen pana Viga splní. Jeptišky se do zámku nastěhují a brzy ovládnou každodenní práce a zavedou nové zvyky. Život pana Viga se změní: celý život byl zvyklý žít sám a bez žen, a najednou bydlí pod jednou střechou s cílevědomou Sestrou Amvrosijí a jejími sestrami. Jeptišky vyžadují čím dál více oprav. Problém vyřeší ruský patriarchát nabídkou, že zaplatí veškeré příští opravy, avšak pod podmínkou, že jim pan Vig zámek odkáže. Ten je nyní na pochybách: má svůj zámek přenechat ruské církvi a uskutečnit tak svůj sen o klášteře? Nebo si má zámek nechat pro sebe a dál žít jako osamělý starý mládenec? Pan Vig, který nikdy nepoznal lásku, má také mnoho konfliktů s nezvladatelnou Sestrou Amvrosijí, ta však kupodivu nechce pana Viga a jeho zámek opustit, ani kdyby měla být poslední jeptiškou, která na zámku zůstane.


Verze s dánskými titulky je dostupná pouze ve formátu DVD ke stažení.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít