Bahag Kings

Režie
Rok
2006
Země
  • Filipíny
Délka
74min
Zvukové stopy
Titulky

Bederní rouška je nejstarším druhem oděvu, který od nepaměti kryl mužské genitálie v různých civilizacích celého světa. V oblasti Oceánie se jí říká bahag a její podoba je do značné míry kulturním symbolem. Bahag nošený původními obyvateli Filipín popsali misionáři už na začátku devatenáctého století. Je příznačné, že jej expandující křesťanská morálka začala vytlačovat jako nepřijatelnou formu odívání. Skupina provokatérů Bahag Kings opouští ve staré dodávce venkov a míří do džungle ulic. Sedm mužů se v různobarevných rouškách jako etnickým znakem provlečeným mezi nohama vydává za potomky vznešených domorodých vladařů i vesnických bláznů, aby ve velkoměstě zažili sérii bizarních příhod. Ale tradiční oděv, který by neměl žádného Filipínce pobuřovat, je shledán necudným a režisér spolu s polovinou „králů" stráví noc ve vězení. Sama rouška se stala průsečíkem napětí, v němž se střetávají sociokulturní proudy. Nezávazný punkový muzikál tak získává lehce politický nádech.

Khavnova digitální, dokumentárně snímaná a dadaisticky vrtošivá performance podrývá veškerý řád a ve své radostné drzosti ukazuje, jak symboly nabývají významu v závislosti na autoritativní mentalitě.

Kolekce

Detaily

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Členové Doc Alliance

Doc Alliance je tvůrčí partnerství 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu. Naším cílem je prosazování žánru dokumentárního filmu, podpora jeho rozmanitosti a propagace kvalitních autorských dokumentárních snímků.