Once Upon a Time Proletarian

Režie
Rok 
2009
Země
  • Čína
Délka
74min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Výmluvný portrét současné Číny v postmarxistické éře. Snímek odhaluje nejrůznější stránky společenského a politického života v Číně a uvádí je do kontextu globalizace a individualizace. Životní příběhy se odvíjejí s nečekanou přímočarostí a nepostrádají humor, ať už je jejich hrdinou starý rolník, který přišel o půdu, milionář v kanceláři burzovního makléře, chlapec z vesnice, který šel do města mýt auta, dělník ze zbrojovky, co by si přál, aby Mao ještě žil, úspěšný hoteliér, jenž si pochvaluje liberálně ekonomické vládní strategie, či malé děti, které sní o tom, jak budou jednou slavné…

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít