Scéna z filmu Facs of Life
Scéna z filmu Facs of Life
Scéna z filmu Facs of Life
Scéna z filmu Facs of Life
Scéna z filmu Facs of Life
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Facs of Life

Režie
Rok 
2009
Země
  • Velká Británie
  • Francie
  • Itálie
Délka
115min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Snímek Facs of Life pomocí konceptuálních a poetických mechanismů mapuje trajektorie lidí, kteří prošli laboratoří machinického myšlení vedenou Gillesem Deleuzem v Centre Expérimental Universitaire de Paris 8 – Vincennes (1969-1980).

Bludné linie (lignes d’erre) snímku a filmová teritoria, ve kterých se pohybuje, vycházejí z několika setkání. Jsou to setkání s videozáznamy Deleuzových seminářů ve Vincennes natočenými skupinou militantních filmových tvůrců; s několika studenty, kteří se těchto seminářů účastnili a kteří ve videozáznamech vystupují; s lesy, kde kdysi stávaly univerzitní budovy (byly zbořeny v roce 1980); se studenty nové univerzity Paris 8 v St Denis; a nevyhnutelně také s fantomy revoluce, které nadále pronásledují naše tužby.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít