Scéna z filmu Expose
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Expose

Režie
Rok 
2001
Země
  • Rakousko
Délka
9min 

Slovo „exponovat“ (expose) znamená v doslovném překladu „učinit viditelným“ či „obnažit“. Ve fotografii to znamená vystavit fotografický film světlu. Snímek Exposed pracuje s krátkou scénou z hraného filmu – muž pozoruje tančící ženu klíčovou dírkou – avšak scéna tvoří pouze hrubý materiál snímku. Divák vidí pouhé fragmenty tohoto výjevu, zatímco Fruhauf scénu „re-exponuje“ tak, že před projektorem pohybuje perforacemi filmového pásu, až se podobají pohyblivému sítu.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít