Ilja

Režie
Rok 
2009
Země
  • Slovensko
Délka
30min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Iľja Zeljenka je jedna z nejzajímavějších osobností slovenské hudební scény 20. století. Ostrochovského dokument přichází dva roky po Zeljenkově smrti a tato vzpomínka určitě potěší všechny, kteří se Zeljenkem přišli do styku jako jeho žáci či spolupracovníci. Psal symfonické skladby, opery, ale i skladby pro sólové nástroje, hlavně klavír, violončelo a organ. Zeljenka není jen netradičný autor hudby, je také autorem filmové hudby. Na svém kontě má víc než 100 filmů. Byl dvorním skladatelem Štefana Uhera, spolupracoval s Eduardem Grečnerem nebo Martinem Slivkem. Poslední období jeho života, poznačené smrtelnou nemocí, je zachycené v posledním filmu o tomto výjimečném člověku, který o sobě říká, že pro jeho názory a styl života je Bratislava příliš malé město.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít