Scéna z filmu Tirana
Scéna z filmu Tirana
Scéna z filmu Tirana
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Tirana

Režie
Rok 
2013
Země
  • Francie
Délka
26min 
Jazyky ve filmu 

Po několika desetiletích diktatury se Albánie ocitá ve zlomovém bodě své historie. V kolektivní představivosti však „Albánie neexistuje“. Alexander Schellow se rozhodl tomuto nedostatku obrazů čelit technikou rekonstrukce paměti pomocí kresby a nejrůznějšími postupy, jako je animovaný a hraný film, rozhovory, satelitní snímky či mluvený komentář… a ptá se, jaká jsou kritéria nově vznikající občanské společnosti.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít