Scéna z filmu Poslední „V" Václava Havla
Scéna z filmu Poslední „V" Václava Havla

Poslední „V" Václava Havla

Režie
Rok 
2012
Země
  • Česká republika
Délka
11min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Krátký film odehrávající se na státním pohřbu Václava Havla, kdy odcházející státník ještě naposledy komentuje vlastní pohřeb. Už nemá co ztratit, a tak poprvé v životě může říkat věci naplno. Poslední vydechnutí a procitnutí v objetí s Dalajlamou.

Film vznikl v koprodukci FAMU a Film a Sociologie. V tomto snímku jsou použity archivní zvukové materiály režiséra Pavla Kouteckého.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít