Scéna z filmu Nebe v podzemí
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Nebe v podzemí

Režie
Rok 
2013
Země
  • Česká republika
Délka
52min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

Film o skryté pražské církvi v době totality i po revoluci, poukázání na její činnost, konfrontace se státní mocí. Zajímavá a napínavá historie dobra, zla a statečnosti jednotlivých aktérů, morální postoj člověka vyhrocený v mezní situaci pod tlakem doby. Proč byli tito lidé ochotni pro „duchovní věci“ obětovat sami sebe, ba někdy i celou rodinu?


Dne 19. 11. 2015 zemřel Fridolín Zahradník, katolický kněz východního obřadu, který v roce 1970 přijal ve skryté církvi biskupské svěcení. Komunistický režim ho v 80. letech přes čtyři roky věznil.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít