Scéna z filmu Trojmezí
Scéna z filmu Trojmezí
Scéna z filmu Trojmezí
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Trojmezí

Režie
Rok 
2011
Země
  • Česká republika
Délka
59min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

Sociálně-poetický portrét nejvýchodnější vesnice České republiky. Nacházíme se v Evropské unii, v nejvýchodnějším místě České republiky, na pomezí Česka, Slovenska a Polska. Trojí hranice výrazně ovlivnila jak konkrétní lidské osudy, tak celý historický vývoj okolí.
V čase otevřených hranic zůstávají citlivými otázky, co je to národnost, jaké jsou vzájemné vztahy sousedních národů a hranice, jak fyzické, tak vnitřní v lidech samotných.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít