Scéna z filmu Sofie
Scéna z filmu Sofie

Sofie

Režie
Rok 
2014
Země
  • Česká republika
Délka
31min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Protagonistka autentického portrétu se úvodních záběrech vdává a vypadá jako šťastná novomanželka. Další pasáže zachycují její existenci v pronajatém provizóriu, kam od manžela utekla. Atraktivní mladá žena prostřednictvím vlastních zápisků nechává nahlédnout do své rozporuplné duše ovlivněné konzumací drog. Rekapituluje vlastní mládí i svůj kuriózní milostný vztah. Uvažuje o vlivu narkotik na lidskou psychiku a zabývá se také myšlenkami na sebevraždu. Klíčová epizoda ilustruje její stav v heroinovém opojení. V závěru, odehrávajícím se na pražském letišti, hledá únik v cestě do Izraele.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít