Daňová morálka

Režie
Rok 
1947
Země
  • Česká republika
Délka
12min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Vycházejíc z hypotetické události shoření berního úřadu film reaguje na věčný problém nedůvěry občanů ve smysluplnost placení daní. Sérií konkrétních příkladů vyvrací lidový odpor k této instituci a dokazuje, na kolik smysluplných aktivit se z daní přispívá, i to, o jaké zdánlivé samozřejmosti by lidé přišli, pokud by se daně nevybíraly. Film vznikl na zakázku Ministerstva financí a podporoval poválečnou politiku v období dvouletky.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít