Scéna z filmu Monsoon-Reflections
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Monsoon-Reflections

Režie
Rok 
2008
Země
  • Spojené státy
  • Nepál
Délka
23min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

Procítěná úvaha o práci, genderových rolích a pomíjivé radosti na nepálském venkově. V krátkém, leč působivém dokumentu o dvou houževnatých rolnicích zachytila Stephanie Spray monotónní a vysilující povahu jejich práce v období monzunových dešťů. Díky blízkému vztahu mezi režisérkou a ženami (které byly rovněž cestujícími v monumentálním snímku Manakamana režisérského dua Stephanie Spray a Pacho Veleze) vzniká intimita a otevřenost, jež jsou v antropologických dílech jen velmi vzácné.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít