Scéna z filmu Village, silenced
Scéna z filmu Village, silenced
Scéna z filmu Village, silenced
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Village, silenced

Režie
Rok 
2012
Země
  • Spojené státy
Délka
7min 
Jazyky ve filmu 

Snímek je přepracováním klíčového 36minutového dokudramatu „The Silent Village“ Humphreyho Jenningse, v němž velšští horníci z obce Cwmgiedd kolektivně zinscenovali nacistický vpád do české hornické vesnice Lidice a její zničení. Těžištěm snímku je zvuk jakožto způsob společenské kontroly a širší historické důsledky opakování. Snímek je poctou Jenningsovu jasnému pohledu na pracovní solidaritu, sílu a uchovávání paměti.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít