Scéna z filmu Kuyenda N'kubvina
Scéna z filmu Kuyenda N'kubvina
Scéna z filmu Kuyenda N'kubvina
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Kuyenda N'kubvina

Režie
Rok 
2010
Země
  • Spojené státy
Délka
40min 
Zvukové stopy 

Z jihovýchodní Afriky pronikne na západ jen malá část exportu, ať už se jedná o export kulturní či jiný. Snímek zkoumá, jak se šíří povědomí o různých místech, a konkrétně sleduje, jak se šíří myšlení a kultura ve státě Malawi. Proplétáme se mezi kinosály, knihkupectvími, rozhlasovými stanicemi a tanečními parkety, ve městech i vesničkách, a potkáváme Malawijce, kteří si vzájemně vyměňují rytmy a myšlenky. Autorku snímku inspirovala právě její vlastní neznalost místních lidí a kultury, a tak vyhledává jednotlivé lidi a zkoumá infrastruktury, které směrují a pojmenovávají malawijskou identitu.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít