Scéna z filmu Kings Of The Sky
Scéna z filmu Kings Of The Sky
Scéna z filmu Kings Of The Sky
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Kings Of The Sky

Režie
Rok 
2004
Země
  • Spojené státy
Délka
68min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

Experimentální dokument o vzdoru, rovnováze a slávě sleduje provazochodce Adila Hoxura a další členy jeho ansámblu na turné po čínské poušti Taklamakan mezi Ujgury, turkickým muslimským národem, který usiluje o náboženskou a politickou autonomii. Snímek elegantně balancuje na hranici mezi cestopisem, etnografickou vizuální poezií a videem hájícím uchovávání tradičních uměleckých forem.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít