Scéna z filmu From Hetty to Nancy
Scéna z filmu From Hetty to Nancy
Scéna z filmu From Hetty to Nancy
Scéna z filmu From Hetty to Nancy
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

From Hetty to Nancy

Režie
Rok 
1997
Země
  • Spojené státy
Délka
44min 
Zvukové stopy 

Stoická krása islandské krajiny tvoří pozadí pro cyklus kousavě vtipných dopisů, které napsala na sklonku století žena jménem Hetty během pěších túr se svou společnicí Masie, čtyřmi školačkami a jejich učitelkou. Film vedle sebe klade Hettyin ironický výčet drobných společenských interakcí jejích souputnic zažívajících nepohodlí a nudu a historické líčení katastrof, které vypovídají o Islanďanech podléhajících úctyhodným silám přírody.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít