Heima

Režie
Rok 
2007
Země
  • Island
Délka
97min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Neohlášené koncerty pod širým nebem v krajině i ve městech: tak se přivítali s domovem (heima = domov) islandští impresionističtí postrockeři Sigur Rós po návratu ze světového turné. Můžeme tak sledovat hudební road movie po Islandu, během níž skupina pořádá v domáckém prostředí nejmenší i velká vystoupení: v opuštěné rybí manufaktuře, lokálních společenských centrech, na pastvinách, ve stinných jeskyních, dokonce v nádrži na rybí tuk v krajině západních fjordů. Vynalézavý, vizuálně silný dokument je právě tak majestátní a současně intimní jako sama hudba Sigur Rós. Uvádí na pravou míru žurnalistické klišé o krajině ledu a ohně, jež údajně formovala hudbu skupiny: vazba na domovskou zemi a její lidi je ve skutečnosti hlubší. Sigur Rós: Heima sugestivně vypráví (obrazy, hudbou i krátkými výpověďmi) o přítomnosti místa, historie a tradice v současném islandském umění. (KVIFF)

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít