Ten, který nastavuje zrcadlo společnosti: Retrospektiva Berta Haanstra

Bert Haanstra se narodil v roce 1916 v Holtenu v Holandsku, profesionálním filmařem se stal v roce 1947. Mezinárodní věhlas si získal krátkým dokumentárním snímkem Zrcadlo Holandska, za který obdržel Grand Prix za krátký film na festivalu v Cannes v roce 1951. Celkem získal Haanstra téměř stovku ocenění.

Haanstra se věnuje zrcadlení společnosti, ale také samotnému materiálu většiny zrcadel a to sklu ve stejnojmenném snímku Sklo - krátký, Oskarem oceněný, film je natočený ve sklárnách v Leerdamu a Schiedamu a ukazuje práci foukačů skla. Další film je kupříkladu svižná a veselá montáž s názvem ZOO. Pomocí záběrů z amsterdamské ZOO Haanstra poukazuje na některé podobnosti mezi člověkem a zvířetem.

Více taky zde.

Od 27. května do 2. června nabízíme filmy režiséra ke zhlédnutí ZDARMA.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít