Vypravěč obyčejných životů: Retrospektiva Nicolase Philiberta

Přinášíme retrospektivu významného dokumentaristy Nicolase Philiberta. Tento francouzský režisér se vymezuje proti aktivismu v dokumentaristice a považuje se „tak trochu za anti Michaela Moora“ a nechce jako jeden z nejslavnějších aktivistických filmařů „myslet za diváky“, ale naopak „nabízet podněty pro přemýšlení“.

Philibert zaujal především úspěšným filmem To Be and To Have, kde se věnoval francouzské malotřídce a jejím specifikům. Kombinací citlivého pohledu na specifický svět příprav jedné třídy plné dětí různého věku a originálním tématem z běžného života si získal mnoho diváků, a proto tento dokument vyvolal komerční úspěch po celém světě. Mezi další filmy uvedené v retrospektivě patří snímky Nénette, originálně pojatý celovečerní dokument o samičce orangutana s úsměvem Mony Lisy, a snímek, tedy spíše návrat do světa natáčení filmu o trojnásobné vraždě Back To Normandy.

Od 10. do 23.6. můžete streamovat ZDARMA!
Součástí této události jsou i filmy, které mají teritoriální omezení určené distribuční společností. Bohužel nemáme vždy práva nabízet všechny filmy ke zhlédnutí ve všech zemích. Informaci o tom, jestli ve své zemi konkrétní film můžete spustit nebo nikoliv, naleznete přímo u popisku filmu.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít