Síla komunit

V minulosti byl život ve společenství samozřejmostí i životní nutností. Ať už šlo o širokou rodinu, kmen nebo vesnici. Dnes je život v komunitě vědomou volbou. A jak ji budovat a udržovat se musí její členové znovu učit. Přinášíme vám dokumentární i hrané filmy, které se tématem komun a komunit zabývají.

Do komunit se uchylují často lidé, kteří jsou odsouváni na okraj společnosti jako ve snímku Pod úrovní moře o životě v pouštní osadě, jejíž obyvatelé se rozhodli žít bez tekoucí vody a elektřiny. Hrdinové filmů Zastavit bušící srdce a Disco se rozhodli pro komunitu z náboženských důvodů. I společný zájem lidi stmeluje. Ve snímku Jiskra je to ochrana přírody, což společenství dovede od environmentálního aktivismu až k anarchismu.
V 70. letech vybudovala skupina hipíků malou komunitu na Havaji, o vyznavačích marihuany a nudismu vypráví film Na prahu ráje, který uvádíme při příležitosti nové výstavy v Galerii hlavního města Prahy John Wehrheim: Paradise Lost.

Ve spolupráci s

  • GHMP

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít