Vzpomínka na Josefa Somra

Přinášíme vám jedenáct filmů z bohaté filmografie Josefa Somra, ve kterých ztvárnil nezapomenutelné role.

Jeden z nejlepších českých psychologických herců hrál komplikované, vnitřními rozpory rozdírané charaktery. Jeho kariéru nastartovala role výpravčího Hubičky v Ostře sledovaných vlacích. Režiséři si ho vybírali pro jeho mimořádné nasazení, pečlivou přípravu a sebereflexi, díky kterým si vydobyl mimořádný respekt. V roce 2012 získal Českého lva za přínos české kinematografii.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít