Překračování hranic žánrů a imaginace s DOK Leipzig

Již po 56. zve německý člen Doc Alliance International Leipzig Festival for Documentary and Animated Film domácí i zahraniční publikum na cestu za hranice běžného pojetí dokumentu směrem k animovanému filmu.

Již po 56. zve německý člen Doc Alliance International Leipzig Festival for Documentary and Animated Film domácí i zahraniční publikum na cestu za hranice běžného pojetí dokumentu směrem k animovanému filmu. Svoji dlouhodobou snahu seznamovat diváky s tím nejlepším, co jedinečný mix animovaného dokumentu nabízí, korunuje festival pro letošní rok udělením nové ceny Animadoc Dove – jediného ocenění tohoto druhu mezi dokumentárními festivaly!

Zájem o prolínání světa animovaného a dokumentárního filmu prokazuje DOK Leipzig od svého založení v roce 1955. Novým oceněním navazuje na silnou tradici sekce Animadoc, která festivalový program obohacuje již 17. rokem i na práci zakladatelské osobnosti festivalu Alberta Cavalcantiho. Kdo se může stát vítězem historický první ceny? Tipujte z výběru 16 animovaných dokumentárních kousků nabízených v týdnu od 28. října do 3. listopadu zdarma!

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít