Phone Dox

Jaký je vztah současného dokumentárního světa k novým technologiím? Může v budoucnu iPhone nahradit filmovou kameru? DAFilms.cz v pilotní spolupráci s chorvatským dokumentárním festivalem ZagrebDox představuje unikátní snímky natočené prostřednictvím mobilních telefonů. Sledujte jedinečný dokumentární žánr a novou soutěžní festivalovou kategorii Phone Dox od středy 26. 2. do neděle 2. 3. 2014 na DAFims.cz zdarma!

Nástup nových digitálních technologií zásadně proměnil komunikaci uvnitř současné společnosti. Zasáhl do všech jejích složek a ovlivnil naše životy osobní i pracovní. Nevyhnul se však ani umělecké oblasti, v níž značně rozšířil možnosti filmového tvorby. S mobilním telefonem opatřeným malým hledáčkem kamery se náhle každý stává potenciálním tvůrcem a pozorovatelem okolního života. Pokud ale může filmovým jazykem promlouvat kdokoliv, proč si hýčkat tradičně vzdělané filmové tvůrce? Je ale vůbec možné pořídit prostřednictvím rychlého mobilního záznamu kvalitní dokumentární výpověď?

Výběr 5 krátkých dokumentárních snímků, uváděných v nové soutěžní kategorii Phone Dox chorvatského festivalu, chce přesvědčit své diváky, že natáčení mobilním telefonem může být po estetické i obsahové stránce pozitivním překvapením. Přestože prezentované dokumenty nedosahují časové a vypravěčské náročnosti celovečerních snímků, jasně a významně poukazují na nezastavitelný fenomén naší doby - stálou přítomnost jejího záznamu.

Ve spolupráci s festivalem ZagrebDox sledujte 5 soutěžních snímků z kategorie Phone Dox od 26. 2. do 2. 3. 2014 na DAFilms.cz zdarma!

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít