Filmový výběr plný letní touhy, žhavé přitažlivosti i hledání blízkosti – ať už poeticky, drze, vášnivě nebo melancholicky.
Letní lásky. Někdy trvají pár hodin, jindy vás doženou i po letech. K horkým srpnovým dním vybíráme filmy o touhách, co se rodí na cestách, i o vztazích, které jsou někdy krásné právě proto, že netrvají věčně. Od nevinného sbírání chmele a první lásky ve Starcích na chmelu až po městskou intimitu a hledání blízkosti ve filmu Paříž, 13.obvod.
Novinkou v našem katalogu je opojné drama Oslněni sluncem, v němž mistr vizuálně podmanivých a smyslově bohatých filmů Luca Guadagnino rozehrává strhující drama o vášni, žárlivosti, a nebezpečných hrách pod spalujícím italským sluncem, v němž září Tilda Swinton, Ralph Fiennes, Matthias Schoenaerts a Dakota Johnson. Kontrastem k tomu je norský film Sex, který s lehkostí, ironií i odvahou rozebírá touhu, přitažlivost a to, jak spletité mohou být vztahy v době, kdy jsou hranice intimity i lásky čím dál volnější.
Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.