Portál DAFilms slaví 10 let. Vyhrajte filmové předplatné a luxusní šampaňské

DAFilms.cz slaví v roce 2016 svoje 10. narozeniny. Připravili jsme pro vás narozeninový výběr 5 filmů. Můžete je od 25. do 31. ledna vidět zcela zdarma. Pokud navíc správně odpovíte na kvízové otázky, které jsme k nim připravili, můžete vyhrát jedno z 10 předplatných, které vám umožní sledovat všechny filmy na našem portálu (je jich přes 1300!) a jeden z vás navíc ještě láhev pravého šampaňského.

O 10 letech portálu mluví v rozhovoru ředitelka DAFilms Nina Numankadić. Výročí budeme různými akcemi připomínat v průběhu celého roku 2016. Podívejte se na filmy, které jsme pro vás vybrali na tento týden, a odpovězte na následující hravé otázky:

Film Bzučení hmyzu: Zápisky mumie je neuvěřitelný příběh o tom, jak lovec v odlehlých končinách narazí na mumifikovanou mrtvolu čtyřicetiletého muže. Z podrobných zápisků mrtvého muže vyplývá, že spáchal loni v létě sebevraždu dobrovolným vyhladověním. Jedná se o filmový manifest života, jehož se hlavní hrdina snímku tak radikálně zřekl.
Soutěžní otázka: Jaký skladatel pomáhá ve filmu zahánět hlad a křeče v břiše?

Pismo, film Sergeje Loznici, je tichý snímek o pouze 11 záběrech z odlehlé vesnice na severozápadě Ruska. Ve starém dřevěném domě se tam nalézá psychiatrická léčebna. (Rozhovor se Sergejem Loznicou o čase, jeho plynutí a hraných i dokumentárních filmech si můžete přečíst a poslechnout zde).
Soutěžní otázka: Jaký (jediný) hudební nástroj v tomto poetickém filmu zazní?

Tishe! je film, který Viktor Kosakovskij natočil z okna svého bytu. Sám ho nazývá komedií. „Většinou se nedíváme na věci, které máme přímo pod nosem," komentoval slavný režisér vznik díla, ve kterém například sleduje ženu, která si strká do kapsy kabátu sníh, opilce a policisty, mladé milence…
Soutěžní otázka: Jedna z nejgrotesknějších scén filmu v 25. minutě a sdělení "Tanks aren't afraid of mud" o zhruba půlhodinu později mají v obraze něco společného. Co to je?

Godfrey Reggio (autor Koyaanisqatsi, Powaqqatsi, Naqoyqatsi ad.) mluví ve své masterclass, kterou jsme pro vás natočili na jihlavském festivalu, o filmu, kultuře a technologiích.
Soutěžní otázka: Kolikrát filmový esejista a zdatný řečník Reggio použije slovo "technology" a jeho odvozeniny od 07:45 do dvanácté minuty?

Alda je dokumentární příběh paní O. postižené demencí Alzheimerova typu. Filmový materiál je doplněn o videozáznamy z malé digitální kamery, do které si paní O. nahrává instruktáže k různým každodenním činnostem, vzpomínky, myšlenky a komentáře událostí, které nechce zapomenout.
Soutěžní otázka: Jaký nápis vidíme vedle sporáku, když si paní Olinka peče kuře?

Odpovědi posílejte na info@dafilms.com. Ze správných odpovědí vylosujeme 1. února 10 výherců. Všichni z nich obdrží voucher na sledování filmů zdarma po celý únor 2016. Jednoho z nich navíc ještě čeká láhev pravého šampaňského.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít